DILEMMA: Intensivsykepleiere kan få frigjort tid ved å overføre oppgaver til andre yrkesgrupper, men det skaper bekymring for kvalitet og fleksibilitet, forteller Charlotte Leegaard Kristiansen og Mons Sjøberg på OUS.

OUS-intensivsykepleiere vurderer ny oppgavedeling i akuttavdelinger

– Å tømme søppel og smittevaske isolater, du trenger ikke være intensivsykepleier for det, sier intensivsykepleier Charlotte Kristiansen om oppgavedeling ved akuttavdelingene på OUS. Samtidig er det stor bekymring for at det skal bli færre intensivsykepleiere.

Publisert Sist oppdatert

Oslo universitetssykehus (OUS) startet et pilotprosjekt med mål om bedre oppgavedeling. Bakgrunnen er mangel på intensivsykepleierkapasitet.

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 5.000 kr (eks. MVA) per år. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS