SPARER TID: Sykepleier Marthe Rivenes Antun kan nå registrere målinger direkte i monitor ved pasientens seng.

Sparer tid med digital NEWS-skår

Haraldsplass diakonale sykehus har testet ut digital registrering av NEWS-skår på to sengeavdelinger. Helsepersonell sier de nå både sparer tid og har økt pasientsikkerheten.

– Det er tidsbesparende og enkelt. Jeg trodde det skulle bli stressende å teste ut noe nytt, men det gikk overraskende raskt å komme inn i det, sier Marthe Rivenes Antun, sykepleier ved kirurgisk-ortopedisk sengeavdeling, i en nyhet på sykehusets egen nettside.

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS