VIL VÆRE MED: President i Den Norske Legeforening, Anne Karin Rime, håper leger og klinikere blir involvert mer i beslutningsprosessene. – Jo større usikkerhet det er i beslutningsgrunnlaget, desto viktigere er det med tett og god involvering av leger, sier hun.

Prioriteringsmeldingen

Nå kommer ekspert-innspillene: – Den viktigste oppgaven helsetjenesten gjør

Tre ekspertgrupper har sett på ulike prioriteringsvurderinger i helse- og omsorgstjenestene. I dag leverer de sine innspill til helseminister Ingvild Kjerkol.

Publisert Sist oppdatert

– Å prioritere helseressurser er den viktigste og vanskeligste oppgaven helsevesenet utfører, mener president i Norsk psykologforening, Håkon Kongsrud Skard.

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS