MILLIARDER: De regionale helseforetakene brukte mer enn 11 milliarder på ideelle aktører.

Så mye brukte RHF-ene på kommersielle aktører i 2022

I forbindelse med regjeringens forslag til statsbudsjett har Stortinget anledning til å stille spørsmål til Finansdepartementet om budsjettet. Høyre spurte blant annet om de regionale helseforetakenes kjøp av tjenester fra private aktører.

Publisert Sist oppdatert

I forbindelse med regjeringens forslag til statsbudsjett stilte Høyres fraksjon i Finanskomiteen spørsmål om hvordan de regionale helseforetakenes kjøp av tjenester fra private aktører fordeler seg.

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS