ENIG MED SEG SELV? For 15 år siden argumenterte Trygve Slagsvold Vedum (Sp) med at det å fjerne moms på frukt og grønt «vil gi helsemessige forbedringer som igjen gjør tiltaket samfunnsøkonomisk lønnsom». Er han enig i dette som finansminister? spør MDG. Foto: Rodrigo Freitas / NTB

MDG utfordrer om momskutt på frukt og grønt: – Er finansministeren enig med stortingsrepresentant Trygve Slagsvold Vedum?

Som helsepolitisk talsperson for Senterpartiet i 2008, slo Trygve Slagsvold Vedum fast at det å fjerne moms på frukt og grønt ville ha en stor helsemessig effekt og dermed være samfunnsøkonomisk lønnsomt. 

Publisert Sist oppdatert

I 2008 ville Senterpartiets programkomité fjerne momsen på frukt og grønt. 

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS