USIKKER: Renate Larsen, styreleder i Helse Nord RHF, samt de resterende eierutnevnte styremedlemmene i Helse Nord RHF, kan bli byttet ut av helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol i januar.
FOTO: Helse Nord RHF
Hele styret i Helse Nord RHF kan bli byttet ut
Det nåværende styret i Helse Nord har straks sittet ut perioden de er utnevnt for. Styret, minus ansattrepresentantene, kan bli byttet ut før endelig behandling av strukturen for spesialisthelsetjenesten i nord.
Som eier av de regionale helseforetakene er det helse- og omsorgsdepartementet (HOD) som utpeker styremedlemmer, styreleder og nestleder, bortsett fra ansattrepresentantene. I Helse Nord er ti av styremedlemmene eieroppnevnt, mens de resterende tre er valgt av de ansatte.
DM Pluss for helsepersonell
0 kr
Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.
Registrer deg
DM Pluss
49 kr
for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.
Registrer deg
Bedriftsabonnement
Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.
Les mer