SARKOM-FORSKNING: Marthe R. Kobbeltvedt, overlege ved Universitetssykehuset i Oslo, pHd-student ved Oslo Universitet, har med seg norsk forskning til årets ESMO-kongress. Lørdag presenterte hun forskningen under en poster-sesjon, på vegne av seg og OUS-kollegaer.

Har undersøkt hvor enige risikomodellene er om hvem som får tilbakefall

Hvilke sarkom-pasienter bør få kjemoterapi i tillegg til kirurgi, og plukker risikoberegningsmodeller ut de samme, og de riktige, pasientene til denne behandlingen? Det har norske forskere sett nærmere på.  

Publisert Sist oppdatert

Barcelona (Dagens Medisin): Marthe R. Kobbeltvedt er overlege på sarkomseksjonen ved Universitetssykehuset i Oslo, Phd-student ved Universitet i Oslo, og har med seg norsk sarkom-forskning til årets ESMO-kongress. Lørdag presenterte hun forskningen under en poster-sesjon, på vegne av seg selv, OUS- og internasjonale kollegaer. 

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS