HELSEPLATTFORMEN: St. Olavs hospital tok i bruk journalsystemet Helseplattformen i november 2022, og har siden opplevd en rekke utfordringer med systemet.

Strålevernmyndighet vurderer å åpne tilsyn mot St. Olavs hospital

Direktoratet for strålevern og atomsikkerhet (DSA) vurderer å åpne tilsyn mot sykehuset etter flere varsler om brudd på strålevernforskriften. Sykehuset mener årsaken er manglende oversikt i Helseplattformen.

Publisert Sist oppdatert

Det er Adresseavisen som melder at Direktoratet for strålevern og atomsikkerhet (DSA) vurderer å åpne tilsyn mot St. Olavs hospital etter flere varsler om brudd på strålevernforskriften. 

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS