KAN GÅ TOM FOR PENGER: – Helse Møre og Romsdal har lojalt fulgt opp vedtaket i styret i Helse Midt Norge fra desember 2023, men det har kostet langt mer enn hva helseforetaket har økonomisk handlingsrom til, skriver Olav Lødemel, administrerende direktør I Helse Møre og Romsdal i styrepapirene til styremøtet denne uken.
Foto: Helse Møre og Romsdal
Helse Møre og Romsdal ser ut til å gå 400 millioner i minus
Helse Møre og Romsdal har brukt 98 millioner kroner på bemanning i forbindelse med innføring av Helseplattformen. Helseforetaket ligger an til å gå tom for penger i høst.
– Helse Møre og Romsdal har lojalt fulgt opp vedtaket i styret i Helse Midt Norge fra desember 2023, men det har kostet langt mer enn hva helseforetaket har økonomisk handlingsrom til, skriver Olav Lødemel, administrerende direktør.
DM Pluss for helsepersonell
0 kr
Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.
Registrer deg
DM Pluss
49 kr
for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.
Registrer deg
Bedriftsabonnement
Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.
Les mer