HANDLING OG SAMARBEID: Per Morten Sandset ved UiO, Christine Wergeland Sørbye i Oslo Science City og Lise Lørup fra BCG sier det haster for politikerne å ta de riktige grepene slik at man får utnyttet «gullet i helsedataene».

Konkurransen mellom registerdata og data fra smart-duppeditter er startet: – Vinduet er åpent nå, det må vi utnytte

En ny helsedata-rapport peker på at Norge har et godt utgangspunkt for utnyttelse av unike helsedata, men samtidig et behov for å akselerere arbeidet. – Venter vi for lenge kan vi se langt etter investeringer og verdiskapende arbeidsplasser, sier Per Morten Sandset, viserektor ved Universitetet i Oslo.

Konsulentselskapet Boston Consulting Group (BCG) står bak en rapport som har undersøkt hvordan Norge bedre kan utnytte helsedata som produseres og finnes i ulike helseregistre.

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS