BYGGER NY UTDANNING: F.v. Lisbeth Sommervoll, administrerende direktør i Vestre Viken og Karoline Sunnarvik-Ween, foretakstillitsvalgt i Yngre legers forening, heier på den nye modellen for LIS-utdanning ved Vestre Viken, initiert av Anniken Riise Elnes, utdanningskoordinerende overlege og fagansvarlig.
Foto: Camilla Ø. Ondrckova
Pilotprosjekt tar legehelse inn i LIS-utdanningen
Som første helseforetak i landet, skal Vestre Viken lære fremtidens leger å ta vare på seg selv i legerollen. Nå blir det en del av spesialistutdanningen. – Omsorg for leger er omsorg for pasienter, sier utdanningskoordinerende overlege Anniken Riise Elnes.
– Det handler om å ta vare på folkene våre, slik at de blir værende, og slik at de har lyst til å jobbe her gjennom et langt arbeidsliv.
DM Pluss for helsepersonell
0 kr
Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.
Registrer deg
DM Pluss
49 kr
for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.
Registrer deg
Bedriftsabonnement
Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.
Les mer