HAR ENDRET OPPFATNING: – Jeg har stor tro på denne behandlingen. Det hadde jeg ikke da vi tok den inn. Det har vært en del negative resultater fra leukemi-studier i løpet av de siste tjue årene, men det har endret seg, sier Bjørn Tore Gjertsen, overlege ved seksjon for blodsykdommer, Haukeland universitetssjukehus. Arkivfoto
Vaksinestudier på AML presentert på ASH: – Oppsiktsvekkende gode resultater
Bjørn Tore Gjertsen, overlege ved Haukeland universitetssjukehus, er sisteforfatter på en studie på bruk av dendrittcellevaksine ved akutt myelogen leukemi (AML). – Jeg tror vi ser konturene av noe som kan bli praksisendrende behandling.
– Det er en relativt liten, men viktig studie.
Resultatene så langt er oppsiktsvekkende gode, sier Bjørn Tore Gjertsen.
DM Pluss for helsepersonell
0 kr
Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.
Registrer deg
DM Pluss
49 kr
for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.
Registrer deg
Bedriftsabonnement
Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.
Les mer