FELLES KRAV: Leder i Norsk Sykepleierforbund (NSF) Lill Sverresdatter Larsen og legepresident Anne-Karin Rime står bak felles krav om styrket sykehusøkonomi for å redde den offentlige helsetjenesten. Foto: Ole Berg-Rusten / NTB

Legeforeningen og Sykepleierforbundet med felles krav for sykehusøkonomien

– Vi ber ikke om styrkingen av sykehusøkonomien for sykepleiere og leger, men for å unngå en kollaps av den offentlige helsetjenesten, sier NSF-leder Lill Sverresdatter Larsen.

Publisert Sist oppdatert

Tirsdag og onsdag sitter hele Støre-regjeringen samlet på Klækken hotell i Hønefoss for å starte budsjettarbeidet for 2025. 

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS